Classloom’a kayıt olurken sistem profil bilgilerinizi doldurmanız için sizi profil sayfanıza yönlendirir. Kayıt esnasında girmediğiniz profil bilgilerinizi istediğiniz zaman kaydedebilir, profil bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz. Profil bilgilerinize erişmek için ekranınızın sağ üst köşesinde görünen profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan menüden “Profilim/Ayarlarım”ı seçin. Profil düzenleme sayfası karşınıza gelecektir.

profil sayfasına erişim

Classloom’da kaydedeceğiniz temel profil bilgilerinizden sadece adınız soyadınız diğer üyeler tarafından görülür. Profil bilgileri sayfanızdan profil-temel-bilgiler

  • Ad / soyad / cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinizi kaydedin. Classloom kullanım şartları gereği ve grup üyelerinin sizi tanıyabilmesi için gerçek isim ve soy isminizi girmeniz önemlidir.

Neden Doğum Tarihi Bilgimi Vermeliyim?

Classloom’da doğum tarihi alanında sadece yıl bilgisini girmeniz zorunludur. Classloom kullanıcı profilimizi takip edebilmemiz için doğum yılınızı bilmek bizim için önemlidir. Doğum tarihi bilginiz bir bütün olarak hiçbir şekilde hiçbir üye ile paylaşılmaz. Sadece doğum gününü kaydeden üyelerin doğum günleri grup içerisinde diğer üyelere örn. “Bugün Aslı’nın Doğum günü” yazan bir bildirim ile bildirilir.

  • Statünüzü seçin: Statü kısmı özellikle öğretmen veli ayrımının yapılabilmesi için konmuştur… Statüsü Öğretmen olan üyeler grup üyeleri sayfasında Öğretmen etiketi ile görüntülenir. (Kurduğunuz grup okul ile alakalı bir grup olmayabilir. Öyle bir durumda “Hiçbiri” seçeneğini işaretlemeniz gerekir.)
  • Ülke / Şehir ve İlçenizi seçin. Ülke Şehir ve İlçe seçenekleri üyelerimizin coğrafik dağılımını bilmek adına bizim için önemlidir. Bu bilgi hiçbir üye ile paylaşılmaz. Ülke / Şehir / İlçe seçimleri birbiriyle alakalı alanlardır. O yüzden seçimlerin sırasıyla yapılması gerekmektedir.
  • Profil Fotoğrafınızı seçin.

Profil fotoğrafınız grup üyeleri sayfasında ve yapacağınız kayıtlarda isminizle birlikte görüntülenir. Bu sebeple profil fotoğrafı olarak gerçek fotoğrafınızı kullanmanız önerilir.

Profil fotoğrafınızı yüklemek için Fotoğraf alanındaki “Seç” yazısına tıklayın. Açılan pencereden bilgisayarınızdan profil fotoğrafınızı seçin. Profil fotoğrafınızı dilediğiniz zaman fotoğraf alanına tıklayarak değiştirebilirsiniz.

profil fotoğrafı

profil fotoğrafı değiştirme

“Güncelle” butonuna tıklayın.