Classloom Grup ana sayfası grup üyelerinin güncel grup kayıtlarını bir bakışta görmesini grup duvarında üyelerin birbirleriyle sohbet edip, yazı, görsel ve video bağlantısı paylaşmasını sağlar.

Grup ana sayfasında ayrıca ekranınızın sol tarafında Classloom Blog’a eklenen son konuları da başlıkları ile görebilir, ilginizi çeken konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Duyurular

Grup ana sayfasının sağ üst kısmında en son duyurular görüntülenir. Buradan duyuru başlığına tıklayarak detayını okuyabilir dilerseniz duyuru başlığının sağ tarafında görünen (x) işaretine tıklayarak okuduğunuz duyurunun ana sayfadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Ana sayfadan kaldırdığınızda duyuru kayıtlardan silinmez sadece sizin grup ana sayfanızda artık görünmez olur. Duyurulara her zaman duyurular sayfasından ulaşabilmeniz mümkündür.

Duyurular geçerlilik süreleri boyunca ana sayfada görüntülenir. Geçerlilik süresi biten duyuru ana sayfada görüntülenmese de “Duyurular”  sayfasından her zaman erişilebilir durumdadır.

ana sayfa-duyurular

Online Grup Üyeleri

Ana sayfanın sağ tarafında Duyurular kutusunun altında “Kimler İçeride” başlığı, o anda sizinle birlikte sistemde online olan grup üyelerini gösterir. Buradan kişi adının yanındaki mesaj ikonuna tıklayarak online üye ile doğrudan mesajlaşabilirsiniz. (Mesaj alıp, gönderme konusu ayrı bir başlık altında işlenmiştir. Arama alanından bu konuda arama yapabilirsiniz)

image002

Tüm Grup Aktiviteleri Özeti

Ana sayfanın sağ tarafında “En Son Neler Oldu” başlığı altında grup üyelerinin grupta en son yaptığı aktivitelerin bir özeti yer alır. Bu sayede bir bakışta gruptaki tüm güncellemelerden haberdar olursunuz.

image003

Grup Gündemi

Grup ana sayfanızın sol üst kısmında “Grup Gündemi” başlığı altında teslim tarihi yaklaşan ödev ve yaklaşan etkinlik kayıtları görüntülenir. Sistem bu hafta ve gelecek iki hafta için girilmiş ödev ve etkinlik kayıtlarını size gösterecektir.  Buradan istediğiniz ödev/etkinlik başlığına tıklayabilir, açılan detay alanından açıklamasını okuyup, ilişkili belgeleri bilgisayarınıza indirebilir veya kaydı kendi kişisel ajandanıza aktarabilirsiniz. (etkinlik / ödev kayıtlarını kişisel ajandaya aktarma konusundaki yardım ayrı bir başlık altında işlenmiştir. Arama alanından bu konuda arama yapabilirsiniz.)

image004