Classloom’da üye davet sayfasına istediğiniz anda ulaşıp üye davet emeniz her zaman mümkündür. Classloom’da bir gruba üye daveti moderatörler veya grup kurucusu tarafından yapılabilir.  Grubunuza yeni üye davet etmek için ekranınızın sağ üst kısmında yer alan “Grup Üyeleri” butonuna tıklayın. Açılan sayfadan “Davet Et” sekmesini seçin. Üye davet ekranı karşınıza gelecektir.

Not: Davet Et sekmesi sadece grup moderatörleri veya grup kurucusunun ekranında görüntülenir. Grubun standart üyesi iseniz bu sekmeyi ekranınızda göremezsiniz.

üye-davet-sayfasına-ulaşım

Üye Davet Ekranından grubunuza üç şekilde üye davet edebilirsiniz.

Grup kodu ile üye davet etme

Grup Davet Kodu oluşturduğunuz gruba özel olarak sistem tarafından otomatik oluşturulur ve Üye Davet sayfasının Grup Davet Kodu alanında görüntülenir. Grup Davet Kodu davet ettiğiniz üyelerin kolaylıkla grubunuza katılım isteği göndermesini sağlar. Bu kodu üzerine tıklayıp kopyalayın ve davet etmek istediğiniz kişilere ister sms, ister eposta isterseniz başka yolla gönderin.

grup davet kodu

Koda sahip olan herhangi bir kişi tarayıcısının (Explorer, Chrome v.b.) adres (URL) alanına bu kodu yapıştırdığında sistem kendisini doğrudan Classloom Üye Kayıt veya Üye Login ekranına yönlendirecektir.

Kodu paylaştığınız kişi Classloom’a kayıtlı bir üye ise, bu kod üzerinden yönlendirildiği sayfadan Classloom’a giriş yaptığı anda sistem otomatik olarak o kişi adına gruba katılım isteği gönderir.

Eğer kodu paylaştığınız kişi henüz Classloom’a üye değilse, bu kod üzerinden yönlendiği sayfadan yeni üye hesabı açtığında sistem yine o kişi adına ilgili gruba katılım isteğini yönlendirir.

Classloom içerisine login olmuş herhangi bir kullanıcının grup kodunu bildiği bir gruba katılım isteği göndermesi için, paylaşılan grup kodunu tarayıcısının adres (URL) alanına yapıştırması yeterlidir.

Kayıtlı veya yeni hesap açan tüm üyeler Classloom ekranlarında, gruba yaptıkları katılım isteğinin işleme konduğunu bildirir bir uyarı görecektir.  Bundan sonra size kalan tek şey katılım isteklerini onaylamak.

grup davet kodu-tebrikler mesajı

Classloom’a kayıtlı üyeyi davet etme

Classlooma daha önceden üye olduğunu bildiğiniz kullanıcıları kurduğunuz gruba davet etmek için üye davet sayfasındaki “Kişi Ara” alanına davet etmek istediğiniz kişinin adını yazmanız yeterli. Siz adı yazmaya başladığınız anda sistemde uyumlu kayıtlar alt tarafta görüntülenir. Buradan aradığınız kişiyi seçip “Davet Et” butonuna tıklayın.

gruba dvet kayıtlı üye

Davet Mesajı alanından yaptığınız seçime göre ilgili davet bildirimi kişiye eposta ile ulaştırılacak, kişi ayrıca Profil menüsünde aldığı davetler bilgisine ulaşabilecek ve daveti onaylayıp reddedebilecektir.

gruba davet alma uyarısı

gruba davet alma onaylama sayfası

Eposta adresi ile üye davet etme

Classloom’da kişilerin eposta adreslerini yazarak da doğrudan üye daveti gerçekleştirebilirsiniz. Davet etmek istediğiniz kişilerin eposta adreslerini üye davet sayfasındaki “E-posta İle Davet Et” bölümünden kaydedin. Davet etmek istediğiniz kişi sayısı kadar eposta adres satırı ekleyebilirsiniz. Tüm adresleri kaydettikten sonra “Davet Et” butonuna tıkladığınızda Davet Mesajı alanından yaptığınız seçime göre ilgili davet bildirimi adresini yazdığınız kişilere eposta ile ulaştırılacaktır.

gruba davet eposta ile

Üye davet mesajı

Classloom üye davetinde karşı tarafa bildirilecek mesaj için iki standart bildirim şablonu oluşturmuştur. Bu şablonlara davet yaptığınız grup adı, isminiz, grup üyeleri gibi alanlar sistem tarafından otomatik eklenir ve davet mesajı seçtiğiniz veya eposta adresini yazdığınız kişilere gönderilir. Öğretmenlerin velilerine ve  herhangi bir grup üyesinin diğer üyelere göndereceği iki tip bildirim şablonundan kendiniz için  uygun olanını seçin. Dilerseniz davet mesajının ön izlemesini Örnek İçin Tıklayın linklerine tıklayarak görebilirsiniz.

üye davet mesajı

 Eposta Talep Formu

Grubunuza davet etmek istediğiniz kişilerin email adreslerini bilemiyor olabilirsiniz. Üye davet sayfasındaki eposta talep formu özellikle öğretmenlerimizin velilerinin eposta adreslerini kolayca toplayabilmelerini sağlamak üzere oluşturulmuş bir şablondur. Dilerseniz buradaki eposta talep formunu kolaylıkla bastırıp çoğaltarak velilerinize gönderebilir  ayrıca gruba davet etmeden önce tüm velilerinizi Classloom hakkında da önceden bilgilendirmiş olursunuz.