Grup içerisindeyken duyuru kaydetmek veya Duyurular listesine gitmek için üst menüde bulunan “Duyurular” linkine tıklayın.

image086

 

Karşınıza “Duyurular Listesi” gelecek. Listenin sağ tarafında bulunan “Duyuru Ekle” butonuna tıklayarak duyuru kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

image087

Buradan duyurunun başlık, açıklama, geçerlilik tarihi kısmını ve diğer alanlarını doldurduktan sonra oluştur butonuna tıklayarak duyuru kaydı yapabilirsiniz.

duyuru_kaydetme_ekranı

Duyuru Geçerlilik Tarihi ne anlama geliyor?

Duyuru geçerlilik tarihi duyurunun grup ana sayfasındaki duyurular bölümünde hangi tarihe kadar yayında kalacağını belirten tarihtir. Bu tarihten sonra “Duyuru” ana sayfada görüntülenmese bile silinmediği müddetçe “Duyurular” listesinde kayıtlı olarak kalacaktır.

Duyuruya web adresi ekleme: Duyuru kayıt sayfasında yer alan URL alanından duyuru kaydınızla ilişkili bir web adresi eklemek istediğinizde browserınızın adres alanındaki linki kopyalayıp buraya yapıştırabilirsiniz.

etknilik url alanı

Duyuruya Doküman/Belge Ekleme: Classloom’da yaptığınız duyuru kayıtlarına 3 adede kadar doküman ekleyebilirsiniz. Duyuru ile ilişkili doküman eklemek için Duyuru Kayıt ekranının altındaki “Doküman Ekle” butonuna tıklayın.

duyuru doküman ekleme

Sayfanın altına dokuman kayıt alanları eklenecektir. Buradan “Seç” butonuna tıklayarak açılan pencereden bilgisayarınızdaki ilgili dokumanı seçin ve “Aç” butonuna tıklayın.

Dokümanı bilgisayarınızda seçtikten sonra dokümanın bilgisayarınızdaki isminden farklı bir isim vermek isterseniz seçim alanının üst kısmındaki alana dokümanın adını yazabilirsiniz.

Seçtiğiniz dokümanı silmek isterseniz yan tarafındaki “Sil” butonuna tıklamanız yeterli.

duyuru_doküman_silme

Duyuruya Birden fazla belge eklemek istiyorsanız “Doküman Ekle” butonuna her tıkladığınızda sayfanın altına yeni doküman isim ve seçme alanları eklenecektir. Bu alanlardan diğer dokümanlarınızı seçebilirsiniz. Classloom duyuru kayıtlarında 3 adete kadar belge eklemenize izin vermektedir.

Hızlı E-Posta Seçeneği: Hızlı e posta seçeneği yaptığınız kayıtla ilgili anında grup üyelerine bildirim yapılması içindir. Özellikle çok acil konuların grup üyelerine duyurulabilmesi  için kaydeden kişiye böyle bir tercih yapma imkanı verilmiştir. Bu seçeneği işaretlediğinizde kişilerin Classloom bildirim tercihlerine bakmaksızın tüm grup üyelerine eposta ile yaptığınız kayıtla ilgili anlık bildirim gönderilir.

ÖNEMLİ NOT: Duyurulara eklediğiniz tüm belgeler Grubunuzun “Dokümanlar” sayfasına da burada kaydettiğiniz isimler ve indirme linkleri ile eklenmekte ve arşivlenmektedir. Duyurulardan eklenen dokümanlar, “Dokümanlar” listesinde yanlarında “Duyuru” etiketi ile görüntülenir. Dilediğiniz zaman “Dokümanlar” listesinden de duyuru dokümanlarında arama yapabilir hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

image077