Classloom’da her kullanıcının kendi kişisel depolama alanı olarak kullanabilmesi için kütüphane fonksiyonu geliştirilmiştir.

Kütüphanem ikonu

Kütüphanenize cihazlarınızdan doküman yükleyip saklayabilir, üyesi olduğunuz gruplarda, takip ettiğiniz topluluklarda yapılan paylaşımları kaydedebilir ve birebir mesajlaşma alanından sizinle paylaşılan dokümanlara kütüphanenizdeki “Benimle Paylaşılanlar” sekmesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kütüphaneler kişiye özeldir ve siz paylaşmadığınız müddetçe kütüphanenizdeki herhangi bir dokümana bir başka kullanıcının ulaşması mümkün değildir.

Kütüphane Fonksiyonu İle Neler Yapabilirsiniz?

  • Doğrudan cihazınızdan yükleyeceğiniz dokümanları, takip etmek istediğiniz önemli web linklerini kütüphanenizde saklayabilir, klasörleyebilir ve istediğiniz anda cihazdan bağımsız olarak bu dokümanlarınıza erişebilirsiniz.
  • Gruplarınızda veya takip ettiğiniz topluluklarda paylaşılan dokümanları kendi kişisel kütüphanenize aktarıp saklayabilirsiniz. Bu sayede gruplardan veya topluluklardan silinse dahi bu dokümanlara her zaman ulaşabilirsiniz.
  • Kütüphanenize yüklediğiniz herhangi bir dokümanı, klasörü veya linki istediğiniz zaman istediğiniz gruplarla, takip ettiğiniz topluluklarla veya kişilerle hızlıca paylaşabilirsiniz.

Kütüphaneden belge paylaşma

 

Kütüphane öğresi paylaşım ekranı

  • Birebir mesajlaşma yolu ile size gönderilen dokümanlara hem mesajlarınızdan hem de kütüphanenizdeki “Benimle Paylaşılanlar” listesinden hızlıca erişebilirsiniz.
  • Kütüphanenizdeki dokümanları hangi kişi veya gruplarla paylaştığınızı Paylaşımlar > Benim Paylaştıklarım sekmesinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.
  • İstediğinizde paylaştığınız dokümanları “Paylaşımdan Kaldır” diyerek paylaştığınız kişilerin o dokümana bir daha erişmesini engelleyebilirsiniz.