Classloom’a çocuklarınızla ilgili bilgileri kaydetmek veya çocuk bilgisi güncelleme ekranına ulaşmak için ekranın sağ üst kısmında bulunan fotoğrafınızın üzerine tıklayın. Açılan menüden “Profilim/Ayarlarım”ı seçin. Açılan ekranda “Aile” sekmesine tıklayın.

Bu sayfa Classloom’a çocuklarınızı kaydetmeniz ve çocuklarınızı gruplarla ilişkilendirmek içindir.

Açılan sayfadan “Çocuk ekle” butonuna tıklayın.

çocuk eklemeye gidiş

Çocuğunuzun Ad / Soyad / Cinsiyet / Sınıf ve Doğum Tarihi bilgilerini ve dilerseniz fotoğrafını kaydedin.

çocuk ekleme sayfası

Çocuğunuzu grup ile ilişkilendirme

Classloom’da çocuklarınız ile ilişkili grupları belirleyebilirsiniz. Bunun için çocuğunuzun profil sayfasındayken alt tarafta bulunan İlişkili gruplar alanındaki “Yeni ekle” yazısına tıklayın. Alt kısımda üyesi olduğunuz gruplar listelenecektir. Çocuğunuzla ilişkili grubu seçin ve “Güncelle” butonuna tıklayın.

çocuk-grup-ilişkilendirme çocuk grup ilişkilendirme

Eğer çocuğunu birden fazla grup ile ilişkili ise “Yeni ekle” yazısına tıklayarak yeni grup alanı açabilir buradan ilişkili olduğu diğer grubu (grupları) seçebilirsiniz.

çocuk-grup-ilişkilendirme2

Çocuğunuzu grup (lar) ile ilişkilendirdiğinizde hızlı bakış sayfasında çocuğunuzun adı bir sekme olarak belirir. Bu sayfadan farklı gruplardan kayıt yapılmış olsa da, çocuklarınızla ilgili gündemi tek bir ekrandan takip etmeniz mümkündür.

hızlı bakış çocuk sayfası

Çocuklarınızı kaydettiğinizde Aile sayfasında çocuklarınızın isimleri görüntülenir.

Burada dilediğiniz zaman “Düzenle” butonuna tıklayarak çocuğunuza ilgili bilgileri güncelleyebilir veya “Sil” butonuna tıklayarak çocuk bilgisini silebilirsiniz.

çocuklar sayfası