Classloom Web sitesine tıkladığınızda Doğrudan ana sayfada “Hesap Oluştur” alanını görürsünüz.

Burada ilgili alanlara bilgilerinizi girdikten ve şifrenizi belirledikten sonra “Hemen Katılın” butonuna tıkladığınızda doğrudan sisteme giriş yaparsınız. Facebook ile bağlan butonuna tıklayarak doğrudan Facebook hesabınız ile de Classloom’a kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

Tebrikler artık bir Classloom kullanıcısısınız.

Classlooma kayıt olma ekranı

UNUTMAYIN! Classloom’da bir e-posta hesabı ile sadece bir üyelik açılabilmektedir. Daha önce kayıtlı bir e-posta adresini yazarak kayıt olmaya çalıştığınızda sistem bununla ilgili uyarı verecektir.

Eposta Hesabı Doğrulama

İlk kayıt olduğunuzda  Classloom hesabınızı doğrulamanız için size bir e-posta gönderecektir. Bu eposta üzerindeki butona tıklayarak eposta hesabınızı doğrulamanız önemlidir. E-posta hesabınızı doğrulamadığınızda Classloom’u kullanmaya devam edebilirsiniz ancak gruplarınızla ilgili bildirim epostaları hesabınızı doğrulayana kadar tarafınıza gönderilemez. Lütfen e posta hesabınızı doğrulamayı unutmayın.

Hesap doğrulama e-postası birkaç dakika içerisinde elinize ulaşmış olmalıdır. Eğer e-postayı uzun bir süre geçmesine rağmen almamışsanız, çok düşük bir olasılık olsa da eposta, uygulamanızın  “Gereksiz Epostalar” (Junk Emails) kısmına düşmüş olabilir. Lütfen “Gereksiz Eposta” alanını da kontrol edin.

Eğer halen aktivasyon e-postanızı almadıysanız veya bulamadıysanız, profil / ayarlarım > iletişim sayfanıza giderek yeni bir doğrulama e-postası talebinde bulunabilirsiniz.

doğrulama eposta talebi