Classloom gruplarınızda gerçekleşen aktivitelerle ilgili tercihinize göre size anlık veya haftalık bilgilendirme emailleri gönderir. Bildirim ayarlarınızı yapmak için ekranınızın sağ üst köşesinde görünen profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan menüden “Profilim/Ayarlarım”ı seçin. Profil düzenleme sayfası karşınıza gelecektir. Bu sayfada “Bilgilendirme” sekmesine tıklayın.

Anlık bildirim: “Anlık Bildirim” seçeneğini işaretlediğinizde anlık bildirim yapılmasını istediğiniz grup aktivite türlerinde herhangi bir kayıt veya güncelleme yapıldığında sistem size anında bu durumu e posta ile bildirir. Anlık bilgilendirmelerin hangi grup aktiviteleri ile ilgili olarak gelmesini istiyorsanız alt tarafta “Anlık Bildirim Seçenekleri” alanından o aktiviteleri seçmeniz gerekir.

bilgilendirme anlık bildirim

Haftanın Gündemi: “Haftanın Gündemi” seçeneğini işaretlediğinizde, Classloom her hafta Pazar günü akşamüstü tüm gruplarınızda, gelecek hafta gerçekleşecek etkinlikler, verilen ödevler ve o hafta ile ilişkili duyuruları tek bir e-posta ile size bildirir.

Geçen Haftanın Özeti:  “Geçen Haftanın Özeti” seçeneğini işaretlediğinizde Classloom her hafta Pazar günü akşamüstü tüm gruplarınızda geçen hafta yapılan kayıtlar ve güncellemeler ile ilgili özet bilgiyi size gönderir.

Tüm seçenekleri aynı anda işaretleyebilirsiniz. Bilgilendirme ayarlarınızdan hem anlık bilgilendirme hem de haftanın gündemi ve geçen haftanın özeti seçeneklerini aynı anda seçebilirsiniz. Bu durumda güncellemeler hem kaydoldukları anda hem de haftalık toplu e-postalar ile size bildirilecektir.

bilgilendirme hepsi seçili