Ajanda

Farklı tarihlerdeki aylık veya haftalık ajandayı görüntüleme

Farklı tarihlerdeki aylık veya haftalık ajandayı görüntülemek için, ajandanın üst kısmındaki arama alanına tıklayın. Açılan takvimden ulaşmak istediğiniz tarihi seçin, “Ara” butonuna tıklayın. Haftalık ajandadan bu aramayı yaptığınızda sistem sizi o tarihin içinde olduğu haftanın ajandasına ulaştırır. Aylık ajanda ekranından bu aramayı yaptığınızda o tarihin içinde bulunduğu aya ait ajandayı görüntülersiniz.

Aylık ajandayı görüntüleme

Haftalık ajanda ekranının sağ üst kısmındaki “Aylık” butonuna tıklayarak ajandayı aylık görüntüleyebilirsiniz. Üst menüdeki Ajanda linkine tıkladığınızda da sistem doğrudan aylık ajandayı görüntüler. Aylık ajandada üst kısımda tarih yazan kısmın başındaki ve sonundaki ok işaretlerine tıklayarak önceki veya sonraki ayların ajandalarını görüntüleyebilirsiniz.

Haftalık ajandayı görüntüleme

Aylık ajanda sayfasındayken haftalık ajandayı görmek için ekranın sağ üst kısmında yer alan “Haftalık”  linkine tıklayın. Ajandanın içinde bulunduğunuz haftaya ait haftalık görüntülemesi ekrana gelecektir. Buradan tarihin başında ve sonunda bulunan ok işaretlerine tıklayarak önceki veya sonraki haftalara ait ajandayı görüntüleyebilirsiniz.

Grup ajandası

Classloom’da haftanızı veya ayınızı planlamanıza yardımcı olmak için gruplarınız içerisinde kaydedilen tüm ödev ve etkinlik kayıtları ajandada toplu halde görüntülenir. Ajanda alanı sadece bir görüntüleme alanıdır. Buradan doğrudan kayıt yapamazsınız ancak tüm ödev ve etkinlik kayıtlarını bir arada görüntüleyebilir ve detaylarına erişebilirsiniz. Grup ajandasını görüntülemek için Üst menüde bulunan “Ajanda” linkine tıklayın. Aylık ajanda etkinlik ve […]